Протидія домашньому насильству

Домашнє насильство – це загальна проблема, а також одна з найбільш розповсюджених у світі форм порушення прав людини. Домашнє насильство вважається серйозною проблемою в кожній країні, де вивчається це питання.

У країнах, де ведеться систематичний статистичний облік, зафіксована кількість жінок, які страждають від побиття їхніми чоловіками або партнерами, сягає від 40% до 80%. Такого насилля зазнають жінки всіх вікових і соціально-економічних груп.

Більшість людей і не підозрює, що насильство має безліч облич. Воно не тільки носить фізичний характер, але й може бути моральним, психологічним, економічним та сексуальним.

На захисті сім’ї від насильства стоїть закон, який так і називається: Закон України «Про попередження насильства в сім’ї». Згідно з юридичним визначенням цього офіційного правового документу, насильство в сім’ї – це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного та економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

Що робити у випадку насильства в сім’ї?

– якщо  необхідно терміново припинити насильство, Ви можете зателефонувати в поліцію – «102», вимагайте негайного втручання, детально опишіть все, що відбулось, покажіть тілесні ушкодження, а також меблі та речі, які були розбиті або поламані домашнім агресором;

– якщо Вами було отримано тілесні ушкодження, обов’язково зверніться до медичного закладу, ви не лише отримаєте лікування, але й медичну довідку, яка буде важливим доказом в суді;

Не поспішайте втекти з дому, не шукайте способу помститися, а тим більше – вкоротити собі віку.

Якщо вважаєте, що саме Ваш випадок – класичний зразок насильства, то обов’язково звертайтеся по допомогу, а саме:

Безпека

Назва суб’єкта

який надає допомогу

(час роботи)

Телефони

Поліція

цілодобово

МНС

цілодобово

Адміністративно-правова допомога

Хорольська районна державна адміністрація

37800, вул. 1 Травня, 4, м. Хорол пн-пт, 8.00-17.15

(05362) 3-30-53,

Відділ освіти, молоді та спорту Хорольської райдержадміністрації

вул. Незалежності, 88,  м. Хорол, Полтавська область, 37800

(05362) 3-32-39

Відділ освіти, молоді та спорту Хорольської райдержадміністрації

вул. Незалежності, 88,  м. Хорол, Полтавська область, 37800

(05362) 3-35-67

Соціально-психологічна допомога

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

37800, вул. 1 Травня, 4, м. Хорол, пн-пт, 8.00-17.15

(05362) 3-35-98

Служби безкоштовної „Гарячої лінії“ і телефони довіри

Національна „гаряча лінія“ з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і гендерної дискримінації

0 800 500 335

або з мобільного

116 123

Телефон інформаційної лінії центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги

0 800 213 103

Національна „гаряча лінія“ з захисту дітей

0 800 500 225

або з мобільного

116 111

Якщо у вас є необхідність цілодобового перебування у безпечних умовах, звертайтеся:

Центр для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах БО „Світло надії“

м. Полтава, вул. Монастирська, 32

(066) 859-55-73

Новоаврамівська ОТГ

Бойко Людмила Михайлівна

(068)88-17-994

Пам’ятайте народну приказку: «Береженого Бог береже», а тому не закривайте очі на реальні факти насильства в сім’ї!

ІНФОРМАЦІЯ

про персонально-відповідальну особу за протидію домашньому насильству на рівні Новоаврамівської ОТГ

Адміністративно-територіальна громада

Повна назва ОТГ

Юридична адреса

ПІП персонально-відповідальної особи

Посада

Контакти (е-mail, тел.)

Номер та дата прийняття розпорядчого документу про призначення персонально-відповідальної особи на виконання Постанови КМУ від 22.08.2018р.№658

Новоаврамівська ОТГ

Виконавчий комітет Новоаврамівської сільської ради Хорольського  району Полтавської області

37842 с.Новоаврамівка вул.Центральна,1

Бойко Людмила Михайлівна

Спеціаліст в галузі соціального захисту населення

slnovarada@ukr.net

тел.(068)88-17-994

розпорядження №33 від 03.06.2016р.