Новоаврамівська ОТГ

Бібліотека с.Ковалі

Історія бібліотеки с.Ковалі сягає ще у середину минулого століття.

Починаючи із 30-тих років, це була хата читальня, де збиралися неграмотні і не писемні жителі села, щоб почути живе художнє слово. А пізніше уже в середині ХХ століття з'явилася і бібліотека.

До 1956 року Ковалівська бібліотека була у звичайній сільській хаті Зінченка Федора Юхимовича. Знаходилась, як тоді називали, у «хатині» (невелика кімната). Щоб туди потрапити треба було пройти «сіни», де стояла драбина, на якій сиділи кури. В бібліотеці на той час налічувалось понад 300 книг. Бібліотекарем був Романенко Денис Володимирович.

У серпні 1956 року за направленням Міністерства культури в наше село прибула молода вісімнадцятирічна дівчина Гавриленко Марія Іванівна (дівоче прізвище Капшук, уродженка села Демина Балка Хорольського району), яка закінчила Чернівецький культурно-освітній технікум за спеціальністю «Бібліотекар масової бібліотеки».

Де зараз стоїть споруда сільської ради, там була велика сільська хата, в приміщенні якої стояли лави і крутили кіно. Це і був сільський клуб. Завклубом була Костенко Катерина Макарівна. З появою нового бібліотекаря Катерина Макарівна пішла на пенсію, а завклубом став Денис Володимирович.

З вересня 1956 року бібліотека знаходилась в бригадній хаті на території колгоспу «Нове поле», доки не було відремонтоване приміщення клубу. Навесні 1967 року під бібліотеку виділили кімнату в сільському клубі, де на той час також розмістилось і керівництво колгоспу. Коли в селі побудували контору колгоспу і все колгоспне керівництво перебралось туди, бібліотеку знову перевели в іншу кімнату, с згодом до неї приєдналось ще дві. Загальна площа становить 90м2.

У червні 1971 року Марію Іванівну обирають секретарем Ковалівської сільської ради і бібліотекою завідує Прядка Марія Василівна (1971-1972рр.), а з 1972 по 1973 р. бібліотекарем працює Дмитренко Ганна Олексіївна.

З 1973 року на посаді бібліотекаря Малюжко Тетяна Миколаївна, яка у 1972 році закінчила Гадяцьке культурно-освітнє училище ім. І.П. Котляревського за спеціальністю бібліотекар. 1972-1973 р. – працювала у Бутівецькій сільській бібліотеці. Пропрацювавши 40 років, вийшла на заслужений  відпочинок у 2011 році.

З 5 листопада 2011 року працює завідуючою Ковалівською сільською бібліотекою Кича Тетяна Петрівна.

Не зважаючи на потужний інформаційний розвиток, нові можливості здобути інформацію, бібліотека все ж залишається місцем, куди охоче ідуть молодші, старші жителі села, беруть книги, цікавляться новинками літератури чи просто поспілкуватись, тобто не забувають, а шанують книгу.