Традиційно в ніч на улюблене свято Івана Купала (з 6 на 7 липня) відбулися масові заходи святкувань в селах Новоаврамівської ОТГ.

Дата: 11.07.2017 08:46

6 липня 2017 року  в Попівському сільському клубі відбулося святкуваня Івана Купала.

Яскравим різноквітом національного вбрання, дитячих голосів, хореографічних композицій композицій, сольних виконавців, тривало свято Купайла у селі Попівка Новоаврамівської об'єднаної територіальної громади Хорольського району. А запросили до нього односельців та гостей, юні та дорослі самобутні виконавиці, дитячий танцювальний колектив Попівського сільського клубу "Попівчаночка" та жіночий вокальний ансамбль "Калинове гроно". Перед тим, як запросити громаду до купальних гулянь, ведучі дійства надали слово почесним гостям. Найкращі побажання, добра, щастя у кожній домівці та родині, благополуччя, чистого мирного неба, родинного затишку і поваги, дарували перші керівники району: голови Хорольської райдержадміністрації Лариса Звірко, районної ради Віра Мартюк, голова Новоаврамівської ОТГ Олена Дембовська. Від імені депутатського корпусу Полтавської обласної ради, себе особисто найкращі побажання громаді висловив депутат обласної ради Ф.А. Мухтаров. Звертаючись до жителів, він висловив слова великої поваги, адже цього дня поруч з дорослими у вишиванках і місцева дітвора. "Для мене немає більшої радості, впевнений, як і для кожного з батьків, коли у серцях дітей розквітають народні традиції та звичаї. Коли, з кожним днем, прадавніми та сучасними святами, у їх маленьких серцях все більше розгорається любов до батьківщини, до рідного краю, до батьків та односельців. Вони є наше майбутнє, у яких живе і житиме вікова пам'ять українців, їх самобутність та неповторність. Я щиро дякую батькам за гідне виховання своїх дітей".

Продовжили народні гуляння аматори сцени хореографічними композиціями, конкурсами, пісенними дарунками, театралізованими сценками. Упродовж кількох годин з імпровізованої сцени лунали пісні, котрі присвячувалися праслов'янському святу кохання, відзначення дня літнього сонцестояння. Загалом, цьогоріч свято пройшло надяскраво і весело. У концерті взяли участь понад двадцять учасників і жителів сіл Попівка та прилеглих сіл. А коли сонечко схилилось за обрій, до неба здійнявся сцілюючий купальський вогонь. Галина Мисак, Тетяна Догадайло та Світлана Одинець порадували смачною кашею, пампушками, пиріжками, іншими стравами. Ще довго, довго ходило свято під чистим зоряним небом у невеликій громаді села Попівки на Купальську ніч лунали пісні, переливалися тінями граціозні танці… Підготувала таке яскраве свято разом із громадою сіл завідуюча Попівським клубом Василина Волошин.

В селі Новоаврамівка свято проходило на сільському стадіоні біля клубу. Перед початком театралізованого дійства гостей розважав народний аматорський духовий оркестр Новоаврамівського сільського будинку культури, особливо сподобалось глядачам - сольне виконання на саксофоні сучасних мелодій у виконанні Сергія Ганзенка. Учасники художньої самодіяльності (молодь села) підготували справжню міні-виставу про Купальську ніч з піснями, танцями, жартами.

Концерт загалом продовжувався близько двох годин, а після закінчення всіх пригощали смачним пловом. Готували його у великому казані, на вогнищі  біля БК.

Малеча із задоволенням каталася верхи на коні, який теж був на святі. Святкова дискотека для молоді тривала майже до ранку.

В селі Ковалі свято відбулося біля річки Хорол. Молодь полюбляє святкувати на відкритому просторі, тому Відділ освіти та культури Новоаврамівської сільської ради придбав для закладів культури Новоаврамівської ОТГ бензогенератор для проведення масових заходів під відкритим небом.

Біля річки працівники будинку культури проводили і конкурс на кращий віночок, що плели та презентували молоді дівчата, і безпрограшну лотерею, в якій кожний отримав свій приз, і різні конкурси. Завершилося святкове дійство веселою дискотекою.