Мітинг присвячений Дню визволення

Дата: 11.05.2017 08:52

8 та 9 травня в селах нашої громади, як і по всій Україні, відбулись заходи до Дня пам’яті та примирення та з нагоди Дня Перемоги у другій світовій війні.

Напередодні свят сільський голова Дембовська Олена Андріївна разом з орендарями земель сільської ради, привітали всіх ветеранів, яких, на жаль залишилось дуже мало.

До урочистої програми входили мітинги, які відбувалися біля пам’ятників загиблим воїнам у селах Новоаврамівка, Ковалі, Мелюшки, Грушине, Попівка та Мала Попівка. До присутніх з вітальним словом звернулась сільський голова Дембовська О. А. Вітали ветеранів, дітей війни, всіх односельців: Гавриленко В. В. – вчитель історії Новоаврамівської гімназії, Безніщенко В. Д. - голова ради ветеранів с. Новоаврамівка, Барило Г. Г. – директор Ковалівської ЗОШ  І – ІІ ст., Барило С. М. – виконуючий обов’язки старости  с. Грушине, Осовицька С. І. – депутат Новоаврамівської сільської ради (с. Мелюшки), Баган Л. П. – голова ради ветеранів с. Мелюшки, Прокопенко Т. І. – депутат Новоаврамівської сільської ради (с. Попівка). Зворушливими віршованими рядками вітали присутніх і діти – учні Новоаврамівської гімназії  та  Ковалівської ЗОШ І – ІІ ст.

Сухі цифри статистики нагадують нам, що більше 8 мільйонів українців загинуло у тій страшній війні. В кожному нашому селі сотня або дві полеглих – це діди і прадіди тих, що живуть зараз. Ми пам’ятаємо всіх поіменно і щороку зачитуємо наші Книги Слави. Цього року їх читали: Романов О. А. – директор Новоаврамівської гімназії, Роменська З. Г. – секретар Новоаврамівської сільської ради, Гавриленко І. П.- депутат Новоаврамівської сільської ради (с. Ковалі), Сайко І. Ф. – голова ради ветеранів с. Грушине, Рудь В. М. – житель с. Мелюшки,  Волошин В. І. – завідуюча Попівським сільським клубом, Семенюта О. І. – старший майстер Хорольського Межрегіонального центру.

Схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя, увійшов в безсмертя.

І знов біля братської тихо стало,

І спогад приходить, мов тихе зітхання.

Пливе, наче вічність, здобута в бою,

Х  В  И  Л  И  Н  А    М  О  В  Ч  А  Н  Н  Я  .  .  .

Після мітингів  в Будинку культури села  Ковалі, Грушине та Мелюшківському сільському клубі  відбулись святкові концерти до Дня Перемоги. Вдячні глядачі щиро й бурхливо аплодували своїм артистам – аматорам. В Попівці та Малій Попівці невеличку концертну програму прослухали всі,  хто прийшов на мітинг біля пам’ятників. В с. Грушине на мітингу виступав самодіяльний ансамбль духової музики під керівництвом Сайка Івана Федоровича.  Дуже зворушили серця присутніх гімн України, траурний марш, «Реве та стогне Дніпр широкий…», що пролунали у виконанні самодіяльного ансамблю. Багато приємних хвилин і вражень подарував жителям Новоаврамівської ОТГ народний самодіяльний духовий оркестр Новоаврамівського будинку культури під керівництвом Ганзенка Олександра Васильовича. Цей колектив, закоханих в музику людей, викликав справжнє захоплення своїм виглядом, злагодженим маршем, а найбільш, майстерним музичним виконанням. Людям старшого віку сподобались легендарний «Синий платочек» та «Ой, на горі та й жинці жнуть…», а молоді – маршеві мелодії: «Привіт музикантам», Марш мистецтва, «Козацька слава».

Це свято – свято Перемоги однаково спрямоване  і в минуле, і в сьогодення, і в майбутнє. Пам’ять про загиблих героїв  вічна, як їхня юність, пам’ять про всіх, хто здобував Перемогу й загинув, і гине сьогодні за кожного з нас, за Україну. Вона в серцях кожного з нас.