22 лютого 2018 року виповнюється 210 років від Дня народження нашого земляка.

Дата: 21.02.2018 12:58

22 лютого 2018 року виповнюється 210 років від Дня народження нашого земляка – Левка Івановича Боровиковського, українського поета, фольклориста, етнографа.

Левко Іванович Боровиковський народився 22 лютого 1808 р. (за ішими даними 1806 р.) в с. Мелюшки Хорольського повіту на Полтавщині, в родині дрібного поміщика. Дід поета, миргородець Лука Боровик, походив із старовинного козацького роду. Він добре малював і грав на гуслях. Левко Іванович із своїми синами також захоплювався малюванням. Усе це дало підставу селянам по-вуличному називати Боровиковських Маляренками, а куток, де вони мешкали, - Маляренківщиною.

Читати і писати майбутній поет навчився дома. Повітове училище в м. Хоролі (1818 – 1822 рр.), Полтавська гімназія (1822 – 1826 рр.) – такі наступні етапи його навчання.

У студентські роки з’являються перші оригінальні твори поета. За своє творче життя поет написав понад 250 байок, 24 балади і думи, в основу яких покладені народні перекази і повір’я. 1852 року в Києві було видано збірку Л.І. Боровиковського «Байки і прибаютки».

Помер поет 26 грудня 1889 року, поховано його в рідних Мелюшках Хорольського району Полтавської області.