Історія рідного краю - на стендах виставкових залів Новоаврамівського краєзнавчого музею-філії

Дата: 12.10.2017 15:36

Із дня у день, так непомітно та швидкоплинно збігає час. Одні десятиріччя змінюються іншими. Приходять нові покоління людей, жителів, для яких історія рідного краю доступна лише у книгах та виставкових залах краєзнавчих музейних установ. Тому, як говорить завідуюча Новоаврамівським краєзнавчим музеєм-філією Оксана Лисенко: «Коли ми проводимо екскурсії для дітей, розповідаємо про їх рідних, працівників господарства, які свого часу досягали високих вироб-ничих показників, про старожитності рідного краю, вони із великим захопленням та цікавістю слухають й оглядають експонати музею. Як-не-як, але для них, особ-ливо для тих, хто уперше відвідав, - це нова і невідома сторінка життя їх односель-ців та громади». Нещодавно, скористався доброю можливістю ознайомитися з іс-торією новоаврамівського краю, здобутками й напрацюваннями працівників музею-філії, депутат Полтавської обласної ради Фахраддін Мухтаров. Разом із головою Новоаврамівської ОТГ Оленою Дембовською, завідуючою музеєм-філією Окса-ною Лисенко, вони оглянули експозиційні зали.

На сьогодні у Новоаврамівському музеї-філії працюють шість виставкових залів різних періодів, виставлено близько п’яти тисяч експонатів з історії жителів села Новоаврамівка та прилеглих сіл. Серед них досить широко представлена дав-ня доба засобами обробітку грунту, ткання полотна та інших народних ремесел. Депутат обласної ради Ф.А. Мухтаров висловив щире захоплення тією різноманіт-ністю та кількістю вишивок, національного одягу, предметів побуту, які були зіб-рані працівниками музею та місцевими краєзнавцями. Звичайно ж, нікого з тих, хто відвідав краєзнавчий музей, не залишився байдужим від представлених пред-метів побуту, оформлених кімнат житла українців полтавського регіону. Зі щирим захопленням депутат облради Ф.А. Мухтаров також відзначив масштабний живо-пис, на яких майстри пензля різних часів зображували загальні краєвиди поселень, домашнього побуту чи під час праці у колективних господарствах.

Ознайомлюючи гостей, завідуюча музеєм Оксана Лисенко, звернула увагу на експозиційні зали, де у великій кількості сконцентрована інформація про жителів, які працювали у місцевому господарстві «Червона Зірка». Завдячуючи їх праці, високим виробничим показникам, вони були відзначені високими державними на-городами.

По закінченні зустрічі, депутат обласної ради Ф.А. Мухтаров, разом із голо-вою ОТГ О.А. Дембовською і завідуючою музеєм-філією О.О. Лисенко обговори-ли можливість залучення коштів для ремонту даху приміщення, збереження куль-турного й історичного спадку громади.