Дата: 08.05.2019 14:37

Вклоняємося Вічному вогню,
Вклоняємось доземно всім солдатам,
Що міряли дороги крізь війну,
Щоб нам сьогодні мріяти й кохати.

Дорогі ветерани, діти війни, шановні жителі Новоаврамівської громади та гості!!!

Зі щирою вдячністю я вітаю вас із 74-річницею Перемоги над нацизмом. 8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.

74 роки віддаляє нас від тієї незабутньої весни 1945 року, коли наші діди та батьки у жорстокій битві вирвали долю нашої землі з пазурів нацистських окупантів. 74 роки поспіль людство низько схиляє голову перед тими, хто поклав на вівтар Перемоги над нацизмом - свої життя та здоров’я.

Слід зазначити, що під час Другої світової війни в Україні загинуло, за різними оцінками, від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн. Разом з тим, 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

З кожним роком пам’ять про титанічну битву нашого народу стає для нас ще важливішою. Усе менше ветеранів ІІ світової війни залишаються з нами і все величнішим постає перед нами їхній подвиг. 9 травня день Перемоги над нацизмом – ніколи не стане звичайним днем.

Ми завжди будемо вдячні ветеранам за чисте небо над  Україною, за нашу можливість народжувати і виховувати дітей у мирі та любові.

Сьогодні ми вдячно вклоняємось і працівникам тилу – ваш подвиг не менш важливий, адже своєю працею ви наближали перемогу. Ви  допомагали бійцям, годували, лікували їх, працювали на півзруйнованих фабриках і заводах.

У цей славний день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Ми уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога. Важко знайти слова, якими можна було б передати всю вдячність за Ваш безсмертний подвиг переможців у найжорстокішій війні, яку не знало людство. Ми у вічному боргу перед Вами, за обірвану війною юність, за зразки мужності, силу духу, самопожертву, які Ви виявили в боях за рідну землю.

Вітаємо зі святом перемоги і дітей війни, які стали свідками жахливих кровопролитних подій, а у післявоєнні роки відбудовували зруйновану країну. Ми пам’ятаємо про тих, хто, не шкодуючи власного життя, захищав рідну землю, наше сьогодення.

Не здійснився заповіт прадідів. Мрія про мирне життя обірвалась у 2014 році.

Сьогодні твориться історія, учасниками якої є ми самі. І від кожного з нас залежить доля нашої Батьківщини . від нас залежить, чи Україна  і надалі буде незалежно державою, чи буде під владою Росії. Сьогоднішні події в Україні не дають спати кожному свідомому українцю. Знаємо, що на сході нашої держави проходить неоголошена війна. Сьогодні, як ніколи, ми повинні допомагати своїй державі, щоб вона була нероздільною, щоб ми мали свою Батьківщину. Ми повинні допомагати своїм воїнам, які гинуть від кулі ворога, захищаючи нас і нашу Україну. Словом підтримки, невеликим сувеніром, маскувальною сіткою, продуктами харчування, дитячою молитвою за захисника.

У цей весняний, радісний і водночас сумний день, я щиро бажаю вам здоров’я, дорбра й благополуччя. Нехай у ваших домівках завжди панують спокій і достаток.

Мирного неба Вам та Вашим родинам!!!

З повагою сільський голова                                 Олена Дембовська

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)