НОВОАВРАМІВСЬКА ОТГ

Полтавська область, Хорольський район

Служба зайнятості особам з обмеженими можливостями

Дата: 21.11.2019 14:42
Кількість переглядів: 177

Служба зайнятості особам з обмеженими можливостями

В Україні, як і в усьому світі, проблема інтеграції інвалідів у суспільство є однією з найактуальніших соціальних проблем. Найбільш гідним способом забезпечення соціальної рівності цієї категорії громадян є надання можливості самореалізації та досягнення ними економічної незалежності. Тому соціальнареабілітаціялюдей з обмеженими можливостямимає за мету, перш за все, забезпеченнязайнятостіцієїкатегоріїгромадян.

Відповідно до статті 43 Закону України ,,Про зайнятістьнаселення” статусу безробітногоможе набути особа працездатноговіку до призначенняпенсії (зокрема на пільговихумовахабо за вислугуроків), яка через відсутністьроботи не маєзаробіткуабоіншихпередбаченихзаконодавствомдоходів, готова та здатнаприступити до роботи. Інвалід, який не досягвстановленого ст.26 Закону України ,,Про загальнообов’язковедержавнепенсійнестрахування” пенсійноговіку та отримуєпенсію по інвалідності, при реєстрації в центрізайнятостіподаєкопіюдовідки до акта огляду медико-соціальноюекспертноюкомісією та у разінаявностіпред’являєіндивідуальнупрограмуреабілітацію.

Згідно з законодавством інвалід може працевлаштуватись в якості найманого працівника та займатись індивідуальною трудовою діяльністю.

Вибір послуг, які надає служба зайнятості особам з інвалідністю, у кожному конкретному випадку залежить від мети звернення громадянина до центру зайнятості (отримання інформації щодо працевлаштування на спеціальні робочі місця, отримання навичок для самостійного пошуку роботи, допомоги у започаткуванні власної справи, у виборі підходящої професії тощо) та його бажання отримати ту або іншу послугу.

У центрі зайнятості особи з інвалідністю можуть самостійно чи за допомогою спеціаліста підібрати роботу, отримати послуги з профорієнтації та профнавчання, ознайомитися із вакансіями для інвалідів, оволодіти технікою пошуку роботи, обрати професію (з урахуванняммедичнихпоказань, програмиреабілітації, особистихнахилів та здібностей).

Оскільки для інвалідів сфера професійного вибору обмежена, вони більше, ніж здорові громадяни, потребують підтримки в пошуку роботи та професійної орієнтації. Професійна орієнтація сприяє особам з обмеженими можливостями у виборі, або зміні професії, виду трудової діяльності відповідно до стану здоров’я, нахилів, здібностей, освітнього рівня, інтересів, бажань. При вдаломувиборіпрофесії, спеціальностілюдиназможереалізувати себе в праці, розвинутивласнийтворчийпотенціал, підвищитипрофесійно-кваліфікаційнийрівень. Службою зайнятостірозроблена та впроваджена «Комплексна програмасемінарів-тренінгів для безробітнихгромадянщодопідвищенняїхконкурентоспроможності на ринку праці та мотивації до легальноїзайнятості», учасникамиякої стали особи з інвалідністю, щоперебувають на обліку в Чигиринському районному центрізайнятості. 

Для осіб з інвалідністюмати роботу – цеможливістьпідвищитисоціальний статус, свою значимість, поліпшитидобробут.

Більш детальну інформацію про поради адаптації дізнайтеся за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/publikaciya/porady-dlya-adaptaciyi


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь