НОВОАВРАМІВСЬКА ОТГ

Полтавська область, Хорольський район

Як здійснити мрію та втілити задум? Тільки поєднавши сім’ю і роботу!

Дата: 10.03.2020 09:44
Кількість переглядів: 130

Як здійснити мрію та втілити задум? Тільки поєднавши сім’ю і роботу!

Що стимулює жінок до зайнятості?

 

Жінки працювали завжди і всюди. Проте їхзайнятість завжди відрізнялась від зайнятості чоловіківчерез традиційні жіночі ролі в суспільстві: дружини, берегині роду, матері. Тому молоді працівниці, найчастішесприймаються роботодавцями як «потенційні матері», які в будь-який момент можуть завагітніти і полишити роботу. А ті, хтовже несе навантаження хатньої роботи та догляду за дітьми, теж розглядаються як ненадійні працівники, оскільки не можуть повністю віддаватись роботі. Все це створює певні бар’єри в професійній реалізації жінок.

І хоча в Україні переважає жіноче населення: 53,7% проти 46,3% чоловічого населення, їх економічна активність поступається чоловічій.

Питання права на працю – це, перш за все, питання права на кваліфікованупрацю,що сприяє розвитку особистості,покращенню статусу в суспільстві, отриманнюзаробітної плати. Тому участь жінок на ринку праці є важливим джерелом їх економічної незалежності, що робить можливим для нихотримання соціального та пенсійного забезпечення, відповідних послуг в галузі охорони здоров'я. В контексті сім'ї оплачувана трудова діяльність жінок даєне тільки прибуток, а й відображається на їх ролі і авторитеті серед інших членів сім’ї.

Все більшенаших сучасниць, віддаючи перевагу роботі та кар’єрі, прагнуть до здобуття освіти і самореалізації. За даними Держстату України, з усіх випускників вишів понад 54% - дівчата. Освіта, і кваліфікаційна посада, яку вона може забезпечити,стаєдля жінок кроком до самостійного життя і фінансової незалежності, що,в свою чергу надає доступ до основних матеріальних і нематеріальних ресурсів. Так зпонад 16 млн. працездатного населення в Україні 48%.становлять представниці прекрасної статі.

Жінкиприходять на ринокпраці, опановуютьновіпрофесії практично в усіхгалузяхекономіки, але у суспільствіцілком нормально сприймаєтьсяіснування «жіночих» і «чоловічих» професій.

Типово жіночими є поштова і кур’єрська діяльність (85,2% зайнятих у галузі – жінки), сфера охорони здоров’я (82,9%), робота в бібліотеках, музеях, архівах (78,5%), сфера освіти (77,8%), фінансова та страхова діяльність (72,1%). Промисловістьтежмаєгалузі, у якихпереважаютьжінки. У легкійпромисловості 76,4% зайнятих – жінки, у фармацевтичнійгалузікількістьжінок становить 59,7%. Найменш популярною серед жінок є будівельна галузь, робоча сила якої на 80 % складається із чоловіків і лише на 20% – із жінок. Далі за непопулярністюйдутьтранспортнагалузь, складське та сільськегосподарство (відповідно 31,5; 31,6 та 32,5%), промисловість (38% відзагальноїчисельностізайнятих).

За минулі роки змінились умови та характер праці на підприємствах, з’явилися сучасні технології, обладнання, використовуються нові матеріали та сировина. Тому національна гендерна політика у сфері зайнятості поступово змінюється. Цьому сприяють також іміжнародні зобов’язання, які взяла на себе Україна. Запропоновані зміни створюютьумови для того, щобжінки мали змогу обирати зайнятість за покликом душі, а не за суспільними стереотипами.

Важливим єтакож визнання жіночого підприємництва - джерела створення нових робочих місць як для засновниць бізнесу, так і для інших працівників.  Крім того, жінки-підприємниці можуть забезпечити суспільству різноманітні погляди та підходи до управління, організації підприємства і вирішення бізнес-питань. Отже користь для економіки та суспільства від активної політики щодо розвитку жіночого підприємництва є багатогранною та значною.

Державна служба зайнятості активно підтримує прагнення жінок до продуктивної зайнятості. Законодавством про зайнятість передбачена низка норм, що надають гарантії жінкам у працевлаштуванні, навіть коли вони втрачають конкурентоспроможність на ринку праці. В свою чергу базові центри зайнятості пропонують жінкам послуги з пошуку роботи, профорієнтації, здобуття нової професії та навчання підприємництву.Тим, хто вже має бізнес-ідею, надається одноразова допомога для започаткування власної справи, а за умови прийняття на роботу працівників з числа безробітних виплачується компенсація ЄСВ.

Послуги Державної служби зайнятості для всіх бажаючих доступні також в електронному форматі. Їх можна отримати на сайті служби pol.dcz.gov.ua та освітньому порталі skills.dcz.gov.ua.

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями pol.dcz.gov.ua та https://www.facebook.com/www.dcz.gov.ua.pol/?ref=bookmarks

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь